У будь-якої техніки є слабкі місця. У ноутбуків точкою вразливості є батарея — з часом вона втрачає частину свого ресурсу. Яким би дбайливим не був користувач, ноут не може зберігати однакову автономність завжди. За кілька років тривалість роботи без підзарядки з 8 годин може зменшитися до 4 чи навіть 3. А іноді ноути взагалі перестають тримати заряд та стають залежними від розетки — як стаціонарні комп’ютери. Це найгірше, що може статися з лептопом, адже його сенс — у портативності. 

Зробити батарею вічною неможливо, але можна спробувати продовжити строк її служби. Для цього не знадобляться жодні інструменти — лише грамотний підхід до роботи за ноутбуком.

Своєчасне підключення до джерела живлення

Не потрібно чекати, доки ноутбук аварійно вимкнеться через критично низький рівень заряду. В ідеалі підключатися до живлення треба відразу після першого сповіщення про розрядку. За замовчуванням воно з’являється на 10-15 відсотках, але можна змінити цей параметр у розділі «Налаштування параметрів схеми електроживлення». У цьому ж блоці можна обрати дію на випадок майже повної розрядки. Це може бути перехід в «Сон» або «Гібернацію».

Якщо лептоп регулярно використовується на ходу, варто придбати потужний повербанк. Він зможе забезпечити підзаряджання у разі відсутності вільних розеток поблизу. 

Дотримання температурного режиму

У комп’ютерних акумуляторів декілька затятих «ворогів». Перший — це переохолодження, а другий — спека. Нестабільні температурні умови негативно впливають на експлуатаційні характеристики. Для захисту від холоду потрібно дотримуватися таких правил:

  • Використовувати чохол або сумку для додаткового «утеплення»;
  • за можливості — виймати елементи живлення та класти у найтеплішу кишеню чи відділення сумки;
  • не вмикати ноутбук відразу після потрапляння з вулиці в приміщення, давати прогрітися хоча б 15-20 хвилин.

Щоб уникнути перегрівання, не треба:

  1. ставити поряд з ноутом робочі опалювальні прилади;
  2. розташовувати девайс на підвіконні — прямо під сонячними променями;
  3. працювати без охолоджувальної підставки у спекотний період року;
  4. закривати вентиляційні отвори.

Правильне зберігання

На період «простою» батарею не можна залишати повністю розрядженою. Перед тим, як відправити її на тимчасовий відпочинок, необхідно зарядити відсотків до 50. Головне — не перестаратися, адже надто високий рівень заряду також може нашкодити. 

Калібрування

Щоб підтримувати контролер в тонусі, можна час від часу проводити ручне калібрування батареї. Для цього:

  • повністю розрядити ноутбук;
  • поставити на зарядку та дочекатися, доки заряд відновиться до 100%;
  • відключити адаптер живлення та розрядити лептоп повсякденними задачами, як інтернет-серфінг чи геймінг;
  • знову зарядити до сотні.

На цьому процедура вважається завершеною. Нею краще не зловживати: одного разу на три місяці цілком достатньо. 

Оптимізація навантажень

Для виведення акумулятора з-під впливу постійних підвищених навантажень доцільно активувати збалансовану схему керування живленням. На відміну від «Високої продуктивності», вона передбачає автоматичне дотримання балансу між енергоспоживанням та потужністю системи.

Не забувайте, що найбільше батареї бояться механічних пошкоджень. Тож потрібно ретельно захищати їх від ударів, падінь та сильних вібрацій. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *